Krajowy Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane

Aktualności

Artykuły

SYLWESTER w KOMR

Przejdź do - SYLWESTER w KOMR

W dniu 29 grudnia, zgodnie z wieloletnią tradycją dyrektor KOMR w Dąbku – Dariusz Węcławski wraz ze swym zastępcą Krzysztofem Czubakiem - z okazji zbliżającego się Nowego Roku, spotkali się z pracownikami Ośrodka, życząc na nadchodzący – NOWY 2018 rok  by był lepszy od mijającego. Aby niósł wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość i spełnienie marzeń; by życie zawodowe i rodzinne było pasmem sukcesów a wyzwania, które stawia przed nami los dawały zadowolenie i spełnienie. Przedstawili także plany oraz zadania, jakie czekają przed pracownikami Ośrodka przed nadchodzącymi wielkimi krokami obchodami ćwierćwiecza KOMR.

9 stycznia 2018
Czytaj więcej o: SYLWESTER w KOMR

Życzenia KOMR

21 grudnia 2017

Marta Maklakiewicz w Dąbku

Przejdź do - Marta Maklakiewicz w Dąbku

W świątecznej scenerii gościliśmy dziś wieczorem w Dąbku zaprzyjaźnioną ze mną Marta Maklakiewicz, córkę legendy polskiego kina Zdzisława Maklakiewicza.

18 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Marta Maklakiewicz w Dąbku

Jasełka w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół STO w Ciechanowie

Przejdź do - Jasełka w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół STO w Ciechanowie

W dniu 14 grudnia br. Mieszkańców naszego Ośrodka odwiedzili goście ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Ciechanowie.

18 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Jasełka w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół STO w Ciechanowie

Mikołajki 2017 w KOMR

Przejdź do - Mikołajki 2017 w KOMR

Jak co roku, Mikołaj od rana grasował ze swoją świtą po Ośrodku. Stwierdził, że wszyscy byli grzeczni i po zaśpiewaniu piosenki, recytowaniu wierszyka, powiedzeniu dowcipu lub zrobieniu pajacyków, każdy Mieszkaniec i Pracownik otrzymał prezent.

7 grudnia 2017

Muzykalnie w KOMR

Przejdź do - Muzykalnie w KOMR

W dniu 01. grudnia 2017r. po raz pierwszy dla naszych Mieszkańców zagrali uczniowie I stopnia z Państwowej Szkoły Muzycznej z Ciechanowa. Pan Karol Janik – nauczyciel gry na akordeonie wraz ze swoimi uczniami przygotowali bardzo przyjemny program, na który składały się znane utwory, m.in.: „Noce i dnie”, „Taniec węgierski”, „Toccata”, „Toccata II”, „Adagio z koncertu e-moll” oraz bogaty przegląd kolęd.

Za występ i miło spędzony czas, w imieniu Mieszkańców KOMR - Serdecznie Dziękujemy.

 

1 grudnia 2017

AMBARAS w KOMR

Przejdź do - AMBARAS w KOMR

21 październik 2017r. obfitował w ucztę kulturalną dla Mieszkańców Krajowego Ośrodka Mieszkalno- Rehabilitacyjnego w Dąbku. Po godz. 16 odbył się kolejne przedstawienie, tym razem … kabaretowe, zrealizowane przez Grupę AMBARAS ze Stupska. Aktorzy wystawili skecz pt. „Dożynki w Stupskowie”. Akcja rozgrywała się w remizie OSP, której Komendant (w roli głównej pracownik KOMR – Piotr Gręda) wraz z mieszkańcami ustalają program dożynkowych obchodów. Komendant wychodzi z propozycją wystawienia skeczu, co do którego tematu pada wiele propozycji, powodując spór wśród zebranych. Na szczęście zbliżające się obchody Bitwy pod Grunwaldem, stają się rozwiązaniem sporu.

 

2 listopada 2017
Czytaj więcej o: AMBARAS w KOMR

Wspomnienia o JPII

Przejdź do - Wspomnienia o JPII

W dniu 21. 10.2017r. od godz. 11 grupa młodzieży z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Mławy oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Mławie zaprezentowali Mieszkańcom Krajowego Ośrodka Mieszkalno- Rehabilitacyjnego w Dąbku – półgodzinne przedstawienie słowno- muzyczne, poświęcone Papieżowi Janowi Pawłowi II. Młodzi artyści śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze, zmuszając do zadumy, wspomnień i refleksji.

2 listopada 2017
Czytaj więcej o: Wspomnienia o JPII

Dzień Chłopaka w KOMR

Przejdź do - Dzień Chłopaka w KOMR

W dniu 29 września br. KOMR w Dąbku po raz kolejny odwiedzili uczniowie Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” z Płońska, uroczyście obchodząc z Mieszkańcami Ośrodka – Dzień Chłopaka.

3 października 2017
Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w KOMR

47 Dąbkowski Wieczór Poezji i Muzyki

Przejdź do - 47 Dąbkowski Wieczór Poezji i Muzyki

47 Dąbkowski Wieczór Poezji i Muzyki, jako alternatywa dla meczu PSG z Bayernem w Lidze Mistrzów. Można? Czemu nie! Wiersze przy muzyce prezentowali Zdzisław Zembrzycki z Drążewa, Danuta Ławniczak z Poznania i ja. Dwa swoje pierwsze wiersze przeczytała też debiutująca Agata Skrzypińska, co szczególnie mnie cieszy. Było jak zawsze - magicznie i niepowtarzalnie. Dziękuję wszystkim Paniom i Panu Zdzisławowi Zembrzyckiemu za przyjęcie zaproszenia oraz tomiki dla Mieszkańców i biblioteki KOMR.

3 października 2017