Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

W gościnnych progach rezydencji Krasińskich w Opinogórze

Przejdź do - W gościnnych progach rezydencji Krasińskich w Opinogórze
29 czerwca 2019

Noc Kupały

Przejdź do - Noc Kupały

Kupalnocka to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Część naszych Pań zadośćuczyniła sobótkowym obrzędom i własnoręcznie uplecione wianki powierzyła ośrodkowemu strumykowi. Czy jednak któryś z nich został wyłowiony a właścicielka zidentyfikowana? – O tym kronikarz milczy…

22 czerwca 2019

Konferencja RIMS w Lublanie

Przejdź do - Konferencja RIMS w Lublanie

Doroczna konferencja RIMS odbyła się tym razem w Lublanie w Słowenii, w dniach 20-22 czerwca 2019 roku i zorganizowana została we współpracy z MS Center Ljubljana.  Jej głównym tematem było „ Przekraczanie granic w odkrywaniu nowych możliwości”.

26 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Konferencja RIMS w Lublanie

Koncert gitarowy

Przejdź do - Koncert gitarowy

15 czerwca 2019r. już po raz siódmy odbył się gitarowy recital muzyki romantycznej, latynoamerykańskiej i współczesnej. Pani Urszula Skowrońska zagrała kompozycje J.K. Mertza, etiudy H. Villa-Lobos oraz dzieło polskiego kompozytora Marka Pasiecznego powstałe w 2015r. pt.: „Tate Sonata”.

15 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Koncert gitarowy

Zdrowie dla wszystkich

Przejdź do - Zdrowie dla wszystkich

14 czerwca 2019r., w Ciechanowie, również z udziałem przedstawicieli naszego Ośrodka, odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Organizatorem tego wydarzenia był samorząd województwa mazowieckiego. Piknik był doskonałą okazją, aby każdy z uczestników  mógł wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Porady lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia krwi, badanie słuchu, poziomu cukru czy BMI to tylko niektóre propozycje, z jakich można było skorzystać. Eksperci oferowali porady w zakresie zdrowego i aktywnego trybu życia. Udzielany był instruktaż pierwszej pomocy. Na najmłodszych uczestników pikniku czekało także wiele atrakcji.

14 czerwca 2019

Spektakl kabaretowy „Zdrówko”

Przejdź do - Spektakl kabaretowy „Zdrówko”

Artyści z krakowskiego Studia „ Malu” Lucyna Rutkowska i Leszek Wilk kolejny już raz w dniu 12 czerwca 2019r. wystawili dla naszych mieszkańców spektakl kabaretowy. Tym razem tematem przedstawienia „Zdrówko” był zdrowy styl życia, który artyści w zabawny sposób propagowali. Z humorem przestrzegali więc przed objadaniem się i nierozsądnym odchudzaniem oraz nakłaniali do systematycznych ćwiczeń. Przypomnieli też przepis na słynny bigos z „Pana Tadeusza” oraz zupę z gwoździa Aleksandra Fredry. Przedstawienie było bogato oprawione muzycznie takimi przebojami jak: „Tyle słońca w całym mieście” Orkiestry dęte” oraz „Czerwone jabłuszko”, do śpiewania których chętnie włączyli się mieszkańcy.

12 czerwca 2019

Koncert fortepianowy

Przejdź do - Koncert fortepianowy

W dniu 7 czerwca 2019r. w dworku rozbrzmiewała muzyka fortepianowa w wykonaniu uczniów Pani Tatiany Fedorczuk Eichler z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie oraz Filii II w Mławie.

7 czerwca 2019

„Nutka” śpiewa i tańczy.

Przejdź do - „Nutka” śpiewa i tańczy.

W dniu 17 maja 2019 r. już po raz piąty uczniowie Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” w Płońsku wystąpili z koncertem wokalno-tanecznym dla naszych mieszkańców. Młodzi artyści jak zwykle zaprezentowali repertuar  na bardzo  wysokim poziomie. Tym razem mieszkańcy usłyszeli piosenki współczesne i lat 60-tych.

27 maja 2019
Czytaj więcej o: „Nutka” śpiewa i tańczy.

Wielkanoc i …

Przejdź do - Wielkanoc i …

Życzenia Wesołych Świąt wypełnionych miłością i radosnym nastrojem.

23 kwietnia 2019

Pierwszy dzień wiosny i topienie marzanny.

Przejdź do - Pierwszy dzień wiosny i topienie marzanny.

Zwyczaj symbolicznego uśmiercania Marzanny w dniu 21 marca nasi Mieszkańcy kultywują od przeszło 20lat, bawiąc się przy tym znakomicie.

22 marca 2019