Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Koncert kolęd

Przejdź do - Koncert kolęd

W dniu 11.01.2020 r. odbył się koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Stupska.

11 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Koncert kolęd

Wigilia Nowego Roku- Sylwester 2019/2020

Przejdź do - Wigilia  Nowego Roku-  Sylwester 2019/2020

Tak świętowali koniec starego roku i początek nowego mieszkańcy naszego Ośrodka. Bal sylwestrowy rozpoczął się wspólną zabawą nie zabrakło na nim życzeń, toastów.

2 stycznia 2020

Święta, Święta ...

Przejdź do - Święta, Święta ...

Święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejsze święta w roku. Magia tych świąt polega na niepowtarzalnej atmosferze jaka towarzyszy nam w te święta. Tak też dzieje się w naszym Ośrodku najpierw : świąteczne zakupy, ubieranie choinek, dzielenie się opłatkiem , życzenia, wigilijna wieczerza,  śpiewanie kolęd, gwiazdka i pasterka.

24 grudnia 2019

Dzisiaj Mikołajki! Ho ho ho!

Przejdź do - Dzisiaj Mikołajki! Ho ho ho!

Z dalekiej Laponii zawitało  do nas aż dwóch Mikołajów z pomocnikami. Przywieźli ze sobą kosze pełne słodkości a przede wszystkim wspaniały humor, który wszystkim się udzielał.

6 grudnia 2019

Koncert fortepianowy

Przejdź do - Koncert fortepianowy

25września 2019r. odbył się kolejny koncert fortepianowy w wykonaniu uczniów Pani Tatiany Fedorczuk-Eichler: Wiktorii Żerek i Piotra Żandarskiego z Państwowych Szkół Muzycznych w Ciechanowie i Mławie. Mieszkańcy i pracownicy Ośrodka oraz goście z Niemiec wysłuchali w ich wykonaniu utworów: Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina i Mikołaja Skoryka.

25 września 2019

Polsko-niemiecka współpraca

Przejdź do - Polsko-niemiecka współpraca

W ostatnim tygodniu września gościliśmy przyjaciół z Haldensleben w Niemczech. Nasza współpraca trwa już od 2000r., kiedy to została podpisana umowa partnerska pomiędzy Seniorenhilfe Haldensleben a naszym Ośrodkiem. Tym razem niemieckiej delegacji przewodniczył dyrektor zarządzający Pan Detlef Schmahl. W czasie tej przyjacielskiej wizyty ustalone zostały zasady dalszej współpracy

24 września 2019

25-lecie KOMR

Przejdź do - 25-lecie KOMR

W dniu 23 sierpnia 2019r. Krajowy Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Dąbku obchodził 25- lecie swojej działalności.

28 sierpnia 2019
Czytaj więcej o: 25-lecie KOMR

Występ chóru „Melodia

Przejdź do - Występ chóru „Melodia

27 lipca 2019r. kolejny już raz popołudniowy czas umilał naszym mieszkańcom chór męski „Melodia” Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze. Repertuar chóru to m.in. stare przeboje przedwojennej Polski, jak i własne, współcześnie pisane.

Dla naszych mieszkańców rewelersi wykonali utwory biesiadne, miłosne i patriotyczne, poważne i lekkie, a nawet frywolne. Z "Melodią" zawsze jest śpiewająco i radośnie.

 

27 lipca 2019

W gościnnych progach rezydencji Krasińskich w Opinogórze

Przejdź do - W gościnnych progach rezydencji Krasińskich w Opinogórze
29 czerwca 2019

Noc Kupały

Przejdź do - Noc Kupały

Kupalnocka to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Część naszych Pań zadośćuczyniła sobótkowym obrzędom i własnoręcznie uplecione wianki powierzyła ośrodkowemu strumykowi. Czy jednak któryś z nich został wyłowiony a właścicielka zidentyfikowana? – O tym kronikarz milczy…

22 czerwca 2019