Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Relacja z pobytu w KOMR Dąbek Roberta Wojewódzkiego

Jesteśmy chwaleni w ostatniej Nadziei i to aż na 4 stronach od 35 do 38. Miły impuls do jeszcze ofiarniejszej pracy na rzecz Mieszkańców.
http://ptsr.waw.pl/wp-content/…/2018/04/nr1_do-internetu.pdf

16 kwietnia 2018

Msza Rezurekcyjna i śniadanie wielkanocne w KOMR.

Przejdź do - Msza Rezurekcyjna i śniadanie wielkanocne w KOMR.

Jak co roku Dyrektor Ośrodka Dariusz Węcławski z Główną Księgową Ewą Klimkowską i Kierownikiem Adamem Szczypińskim wzięli udział w Mszy Rezurekcyjnej i śniadaniu wielkanocnym z Mieszkańcami Ośrodka. Atmosfera jak zwykle niepowtarzalna.

 

1 kwietnia 2018

Sułtan króluje w Dąbku

Przejdź do - Sułtan króluje w Dąbku

Konkurs na nazwę dla konia, który przyszedł na świat 15 marca 2018 rozstrzygnięty. Od teraz w Dąbku króluje… Sułtan.

30 marca 2018
Czytaj więcej o: Sułtan króluje w Dąbku

Wielkanocne spotkanie dyrekcji z załogą KOMR.

Przejdź do - Wielkanocne spotkanie dyrekcji z załogą KOMR.

Tradycyjne spotkanie przy jajeczku, życzenia, chwila refleksji. Za oknem zima jak w Boże Narodzenie, w środku wiosennie i wielkanocnie.

29 marca 2018

Życzenia KOMR

29 marca 2018

Lam Quang My z Wietnamu na Światowym Dniu Poezji UNESCO w Dąbku

Przejdź do - Lam Quang My z Wietnamu na Światowym Dniu Poezji UNESCO w Dąbku

Gościem kolejnej edycji Światowego Dnia Poezji UNESCO w Dąbku był Lam Quang My z Wietnamu. Wcześniej gościliśmy poetów z Indii, Albanii, Pakistanu czy Francji. Wiersze czytała Elżbieta Janicka, natomiast autor śpiewał je w języku wietnamskim. Mieszkańcy zapoznali się też z kulturą tego dalekowschodniego kraju. Współorganizatorami Światowego Dnia Poezji UNESCO poza KOMR byli Związek Literatów na Mazowszu, oraz Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Dziękujemy.

 

22 marca 2018

KOMR w Dąbku dla Syrii

Pracownicy KOMR w Dąbku zebrali 1160,00 PLN na budowę szkoły w syryjskim mieście Yabrud koło starożytnej Palmiry. Szkoła ma nosić imię Janusza Kusocińskiego, a zbiórka prowadzona jest w ramach akcji „Mazowsze dla Syrii”. Pomysłodawcą odbudowy szkoły jest arcybiskup Hims Jean-Abdo Arbach, w akcję włączyły się m.in. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Załodze KOMR dziękujemy za ofiarność!

 

14 marca 2018
Czytaj więcej o: KOMR w Dąbku dla Syrii

Dzień Kobiet 2018 w Dąbku

Przejdź do - Dzień Kobiet 2018 w Dąbku

Dyrektor Dariusz Węcławski, Zastępca Dyrektora Krzysztof Czubak, i Kierownik Adam Szczypiński odwiedzali Mieszkanki i Pracownice Ośrodka wręczając żółte, wiosenne tulipany w okazji Dnia Kobiet. Było dużo uśmiechów, a czasem i łez wzruszenia. Choćby dlatego warto pielęgnować tę tradycję.

9 marca 2018

Walentynki w KOMR

Przejdź do - Walentynki w KOMR

Walentynki, których nazwa pochodzi od św. Walentego -  to dzień zakochanych ale i nie tylko. To także dzień, w którym można komuś powiedzieć, że jest dla nas ważny, potrzebny.... to dzień, który także w KOMR jest symbolicznie i corocznie obchodzony.

 

14 lutego 2018
Czytaj więcej o: Walentynki w KOMR

OSTATKI w KOMR

Przejdź do - OSTATKI w KOMR

Ostatki, zapusty to ostatnie dni karnawału zaczynające się w tłusty czwartek, a kończące się zawsze we wtorek także nie ominęły Mieszkańców KOMR w Dąbku. 13-go lutego dworek z trudem mieścił wszystkich skorych do tańców i dobrej zabawy, gdyż następny dzień – Środa Popielcowa – oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

14 lutego 2018