Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Mikołajki 2017 w KOMR

Przejdź do - Mikołajki 2017 w KOMR

Jak co roku, Mikołaj od rana grasował ze swoją świtą po Ośrodku. Stwierdził, że wszyscy byli grzeczni i po zaśpiewaniu piosenki, recytowaniu wierszyka, powiedzeniu dowcipu lub zrobieniu pajacyków, każdy Mieszkaniec i Pracownik otrzymał prezent.

7 grudnia 2017

Muzykalnie w KOMR

Przejdź do - Muzykalnie w KOMR

W dniu 01. grudnia 2017r. po raz pierwszy dla naszych Mieszkańców zagrali uczniowie I stopnia z Państwowej Szkoły Muzycznej z Ciechanowa. Pan Karol Janik – nauczyciel gry na akordeonie wraz ze swoimi uczniami przygotowali bardzo przyjemny program, na który składały się znane utwory, m.in.: „Noce i dnie”, „Taniec węgierski”, „Toccata”, „Toccata II”, „Adagio z koncertu e-moll” oraz bogaty przegląd kolęd.

Za występ i miło spędzony czas, w imieniu Mieszkańców KOMR - Serdecznie Dziękujemy.

 

1 grudnia 2017

AMBARAS w KOMR

Przejdź do - AMBARAS w KOMR

21 październik 2017r. obfitował w ucztę kulturalną dla Mieszkańców Krajowego Ośrodka Mieszkalno- Rehabilitacyjnego w Dąbku. Po godz. 16 odbył się kolejne przedstawienie, tym razem … kabaretowe, zrealizowane przez Grupę AMBARAS ze Stupska. Aktorzy wystawili skecz pt. „Dożynki w Stupskowie”. Akcja rozgrywała się w remizie OSP, której Komendant (w roli głównej pracownik KOMR – Piotr Gręda) wraz z mieszkańcami ustalają program dożynkowych obchodów. Komendant wychodzi z propozycją wystawienia skeczu, co do którego tematu pada wiele propozycji, powodując spór wśród zebranych. Na szczęście zbliżające się obchody Bitwy pod Grunwaldem, stają się rozwiązaniem sporu.

 

2 listopada 2017
Czytaj więcej o: AMBARAS w KOMR

Wspomnienia o JPII

Przejdź do - Wspomnienia o JPII

W dniu 21. 10.2017r. od godz. 11 grupa młodzieży z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Mławy oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Mławie zaprezentowali Mieszkańcom Krajowego Ośrodka Mieszkalno- Rehabilitacyjnego w Dąbku – półgodzinne przedstawienie słowno- muzyczne, poświęcone Papieżowi Janowi Pawłowi II. Młodzi artyści śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze, zmuszając do zadumy, wspomnień i refleksji.

2 listopada 2017
Czytaj więcej o: Wspomnienia o JPII

Dzień Chłopaka w KOMR

Przejdź do - Dzień Chłopaka w KOMR

W dniu 29 września br. KOMR w Dąbku po raz kolejny odwiedzili uczniowie Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” z Płońska, uroczyście obchodząc z Mieszkańcami Ośrodka – Dzień Chłopaka.

3 października 2017
Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w KOMR

47 Dąbkowski Wieczór Poezji i Muzyki

Przejdź do - 47 Dąbkowski Wieczór Poezji i Muzyki

47 Dąbkowski Wieczór Poezji i Muzyki, jako alternatywa dla meczu PSG z Bayernem w Lidze Mistrzów. Można? Czemu nie! Wiersze przy muzyce prezentowali Zdzisław Zembrzycki z Drążewa, Danuta Ławniczak z Poznania i ja. Dwa swoje pierwsze wiersze przeczytała też debiutująca Agata Skrzypińska, co szczególnie mnie cieszy. Było jak zawsze - magicznie i niepowtarzalnie. Dziękuję wszystkim Paniom i Panu Zdzisławowi Zembrzyckiemu za przyjęcie zaproszenia oraz tomiki dla Mieszkańców i biblioteki KOMR.

3 października 2017

VI Leśne Impresje Poetyckie w Dąbku

Przejdź do -  VI Leśne Impresje Poetyckie w Dąbku

Szóste Impresje (po raz drugi w Dąbku) przyciągnęły liczne rzesze Mieszkańców Ośrodka i poetów zrzeszonych w Związek Literatów na MazowszuOddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów PolskichTowarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia, Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej oraz niezrzeszonych. Była to magiczna noc, której czaru dodawał grający na akordeonie przy ognisku ksiądz Marian Kosiński.

30 sierpnia 2017

XXIII Rocznica KOMR i XXIII Igrzyska Sportowe.

Przejdź do - XXIII Rocznica KOMR i XXIII Igrzyska Sportowe.

To już niemal ćwierć wieku KOMR... Dziś odbyły się Igrzyska Sportowe - kilkanaście konkurencji, wszyscy uczestnicy zwycięzcami, jak w pierwszych olimpiadach. A jutro teatr, ognisko, poezja i uczta. I zaczynamy następny rok 

30 sierpnia 2017

"Spowiedź Księdza Robaka" w KOMR

Przejdź do -  "Spowiedź Księdza Robaka" w KOMR

Ksiądz Marian Kosiński, poeta i aktor z Lewina Brzeskiego koło Opola wykonał specjalnie dla Mieszkańców KOMR jedną z ksiąg "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W rolę Gerwazego wcielił się Stanisław Kęsik. Spektakl został zarejestrowany i powstanie z niego profesjonalny materiał filmowy. Po spektaklu wywiązała się pomiędzy księdzem i Mieszkańcami dyskusja na tematy wiary i religii.

28 sierpnia 2017

Mazowieckie Barwy Wolontariatu

28 sierpnia 2017