Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Link do konferencji dotyczącej: „101 mln zł to kwota, którą samorząd województwa przeznaczył w latach 2017-2019 na pokrycie ujemnego wyniku finansowego ośmiu szpitali. O zwrot tych środków władze regionu wystąpiły do NFZ i skarbu państwa. Jakie dalsze kroki podejmie samorząd województwa mazowieckiego?”.

Link do wydarzenia:  https://fb.me/e/xmGy36NU

 

WAŻNA INFORMACJA !

W dniu 30 października 2020 roku zmianie uległo rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zmiana polega między innymi na dodaniu do tego rozporządzenia § 7c, zgodnie z którym ustanowiono czasowe zaprzestanie wykonywania działalności polegającej na organizowaniu turnusu rehabilitacyjnego, o którym mowa w art. 10c ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Art. 10c ust. 3 powyższej ustawy wymienia wśród tych turnusów także turnusy organizowane przez domy pomocy społecznej.

Oznacza to, że także KOMR ma obowiązek czasowo zaprzestać przyjmowania mieszkańców na turnusy rehabilitacyjne.

 

                                                                                                   Włodzimierz Wojnarowski

                                                                                                   p.o. Dyrektor KOMR

 

 

Witamy na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Dąbku. Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo potrzebne informacje.

Zapraszamy do naszego Ośrodka!

 

Komr Dąbek tekst powitalny na bannerze.

Najnowsze aktualności

Wigilia 2023

Powiększ zdjęcie

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen wzruszeń, magicznej, radosnej i ciepłej atmosfery. W takiej właśnie atmosferze przy wigilijnym stole z udziałem Pana Dyrektora Dariusza Sowińskiego, Pracowników oraz naszych  Mieszkańców rozpoczęliśmy wigilijną wieczerzę dzieląc się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu kosztując tradycyjnych potraw.

24 grudnia 2023
Czytaj więcej o: Wigilia 2023

6 grudnia 2022. To już dziś Mikołajki

Powiększ zdjęcie

Jak co roku odwiedził naszych mieszkańców i pracowników Mikołaj. Przyjęli go z wielką radością i uśmiechem na ustach. Każdego obdarował słodkościami i obiecał że za rok ponownie ich odwiedzi.

6 grudnia 2022
Czytaj więcej o: 6 grudnia 2022. To już dziś Mikołajki

INWESTYCJE KOMR W ROKU 2022

Powiększ zdjęcie

Samorząd Województwa Mazowieckiego od wielu lat intensywnie wspiera i z powodzeniem finansuje działalność Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego Dla Osób Chorych na SM w Dąbku. Jesteśmy wdzięczni władzom Województwa Mazowieckiego - na czele z Panem Marszałkiem Adamem Struzikiem – że również w roku 2022 ze środków budżetowych Samorządu Województwa Mazowieckiego udało się zrealizować niezwykle potrzebne zakupy i zadania inwestycyjne.

24 listopada 2022
Czytaj więcej o: INWESTYCJE KOMR W ROKU 2022

Koncert akordeonowy

Powiększ zdjęcie

W dniu 17 .11.2022 r., po raz kolejny  w tym roku , nasz Ośrodek odwiedzili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Mlawie. Swoją  grę na akordeonie młodzi artyści doskonalą u boku p. Karola Janika.

21 listopada 2022
Czytaj więcej o: Koncert akordeonowy

11 Listopada –Narodowe Święto Niepodległości

Powiększ zdjęcie

Główne obchody Święta Niepodległości przypadają  11 listopada. W naszym Ośrodku w dniu 17 listopada br., uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  z Mławy wraz z wychowawcami  zaprezentowali  występ z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W czasie przedstawienia  uczniowie śpiewali  pieśni patriotyczne recytowali  wiersze oraz wykonali  taniec  z szarfami w barwach biało czerwonych.

21 listopada 2022
Czytaj więcej o: 11 Listopada –Narodowe Święto Niepodległości

Koncert skrzypcowo-wokalno-pianistyczny

Powiększ zdjęcie

W dniu 03.11.2022 r., odbył się koncert skrzypcowo-wokalno-pianistyczny. Trio z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie w składzie : p. Iwony Siwiec, p. Anny  Gwardy  i p. Renaty Rudnickiej w I części koncertu zaprezentowało utwory kompozytorów:  Josepha  Haydn, Giacomo Pucciniego, Wolfganga  Amadeusza  Mozarta oraz Georga Friedricha Händela.

            

 

21 listopada 2022
Czytaj więcej o: Koncert skrzypcowo-wokalno-pianistyczny

Koncert fletowo-akordeonowy

Powiększ zdjęcie

23.06.2022r., po raz II w tym roku odbył się koncert fletowo-akordeonowy uczniów PSM I i II stopnia w Mławie. Młodzi artyści znowu zachwycili naszych Mieszkańców grą na wysokim poziomie.

1 lipca 2022
Czytaj więcej o: Koncert fletowo-akordeonowy

Noc Kupały

Powiększ zdjęcie

„Noc Kupały”- to  święto słowiańskie, które jest jedną z wielu tradycji obchodzonych w naszym Ośrodku. W tym roku 24.06.2022 nasi Mieszkańcy podczas popołudniowych zajęć wspólnie zbierali kwiaty w naszym parku następnie wyplatali różnymi sposobami cudowne wianki, które później wraz z marzeniami puszczali po wodzie.

1 lipca 2022
Czytaj więcej o: Noc Kupały

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego

Życie wierszem pisane

Powiększ zdjęcie

Wieczorek poetycki pt. „Życie wierszem pisane".

13 maja 2022
Czytaj więcej o: Życie wierszem pisane