Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Mikołaju, Mikołaju…

Przejdź do - Mikołaju, Mikołaju…

Siwą brodę masz.

Ja Cię w brodę pocałuję,

Ty mi prezent dasz!

No i były pocałunki i prezenty a przede wszystkim mnóstwo radości!!!

7 grudnia 2018

Wieczór muzyczny

Przejdź do - Wieczór muzyczny

23 listopada 2018r. Ośrodek nasz odwiedziła śpiewająca aktorka Agnieszka Anna Zielkowska. Podczas spotkania opowiadała nam o swoim życiu, studiach aktorskich kończonych w Warszawie, o nauczycielu Wojciechu Siemionie, który doskonalił Jej warsztat aktorski, no i w końcu o pracy w teatrze. Całość wieczoru przeplatana była muzyką. Pani Agnieszka śpiewała piosenki Ewy Demarczyk natomiast Zuzanna Morawska uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku zagrała utwory Bacha i Chopina. 

Na koniec obie panie zagrały kilka wesołych utworów na cztery ręce.

7 grudnia 2018

Niezwykłe pasje

Przejdź do - Niezwykłe pasje

Wieczorek, który odbył się na Dworku w dniu 16.11.2018r. poświęcony był mało znanej technice pisania ikon. Nasza Mieszkanka Pani Zuzanna Pęciak dostarczyła nam szerokiej wiedzy z tego zakresu. Spotkanie rozpoczęło się wstępem, dzięki któremu poznaliśmy bogatą historię ikonoznawstwa, jego symbolikę oraz zasady powstawania ikon. (Niezbędnymi elementami, które towarzyszą pisaniu ikon są: modlitwa, skupienie, cierpliwość oraz odpowiedni szacunek.) Na zakończenie obejrzeliśmy pokaz slajdów ikon przy chóralnej muzyce cerkiewnej. Tą niezwykle trudną i mozolną sztuką Pani Zuzanna zajmuje się od czterech lat, czerpiąc z niej wiele satysfakcji i zadowolenia.

7 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Niezwykłe pasje

Niepodległa.... w Dąbku.

 

 

 

 

11 listopada 2018

ZDROWE MAZOWSZE PIKNIK RODZINNY Z SERCEM

Przejdź do - ZDROWE MAZOWSZE PIKNIK RODZINNY Z SERCEM

5 listopada 2018

Posiedzenie Naukowe w KOMR

Przejdź do - Posiedzenie Naukowe w KOMR

W dniu 21 września 2018 roku odbyło się u nas posiedzenie naukowe Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji organizowanego przez Oddział Neurologii i Oddział Rehabilitacji Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.
Tematem wiodącym posiedzenia była „ Opieka koordynowana w stwardnieniu rozsianym”.
Na posiedzeniu mieliśmy również okazję zaprezentować działalność naszego Ośrodka

 

4 października 2018

XXIV Rocznica

Przejdź do - XXIV Rocznica

Każda Rocznica Działalności Ośrodka związana jest z Olimpiadą Sportową. Tak było i tym razem. Choć pogoda starała się troszkę namieszać Mieszkańcy dzielnie stanęli do walki          o medale, puchary i nagrody rzeczowe. A można było je zdobyć między innymi w takich konkurencjach jak: odrzucanie granatów, slalom na wózkach manualnych i elektrycznych, turniej zielonego płucka, turniej rycerski, turniej mini golfa, wędkowanie, wahadełko i turniej w strzelaniu z łuku i wiatrówki. Tradycyjnie wszyscy,  dla których zabrakło miejsca na podium zostali nagrodzeni za udział medalami zielonymi.

31 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: XXIV Rocznica

Koncert piosenki na Dworku

Przejdź do - Koncert piosenki na Dworku

To już czwarty koncert piosenki na Dworku w wykonaniu Katarzyny Adamczyk-Drożyńskiej. Tym razem Mieszkańcy usłyszeli piosenki: E.Gepert, M.Stępień, A.Jantar, E.Demarczyk,        A. Piasecznego i M.Rodowicz. Poznali także historię Jej amatorskiej kariery wokalnej oraz sukcesy osiągnięte na scenie.

30 sierpnia 2018

Wieczór muzyczno-poetycki

W dniu 25 lipca 2018r. na swój wieczór muzyczno-poetycki zaprosiła Mieszkańców KOMR Małgorzata Mówińska-Zyśk - skrzypaczka, poetka i malarka, która zawsze ilekroć korzysta z rehabilitacji w naszym Ośrodku chętnie dzieli się swoją pasją. Tego wieczoru również przeczytała kilka swoich wierszy przeplatając je utworami skrzypcowymi. Poza tym poznaliśmy też  historię Jej  życia i początki przygody z poezją i malarstwem.

30 sierpnia 2018

Z Dąbka do Opinogóry

Przejdź do - Z Dąbka do Opinogóry

21 lipca 2018r. Mieszkańcy Ośrodka zwiedzili Muzeum Romantyzmu czyli siedzibę rodu Krasińskich, położoną w niedalekiej Opinogórze. W malowniczym, 22 hektarowym parku angielskim punktem charakterystycznym jest niewielki neogotycki pałacyk Krasińskich. Kolejne  zabytki to między innymi neogotycka oficyna dworska i neoklasycystyczny kościół, w podziemiach którego znajdują się groby członków rodziny Krasińskich, w tym również poety Zygmunta Krasińskiego.

30 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Z Dąbka do Opinogóry