Dyrektor Dariusz Węcławski Ambasadorem SM

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 października 2012

W dniu 7 października podczas zakończenia SyMfonii Serc na Zamku Królewskim w Warszawie, nadano tytuły Ambasadora SM osobom najbardziej zasłużonym na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane. Tytuł i odznaczenie nadawane przez Radę Główną Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego otrzymał także dyrektor KOMR w Dąbku - Dariusz Węcławski, który jest jednocześnie przewodniczącym ciechanowskiego oddziału PTSR. W tym roku odznaczono również poprzedniego dyrektora KOMR - Antoniego Nowickiego, ojca Władysława Oszajcę, Halinę Mlynkovą z zespołu "Brathanki" działającą na rzecz oddziału w Cieszynie, profesor Irenę Lipowicz - Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego i dyrektora Teatru Żydowskiego Szymona Szurmieja.

 

O wyjątkowości odznaczenia może świadczyć lista laureatów z poprzednich lat, na której znalazły się osoby takie jak: piosenkarz Zbigniew Wodecki, Bronisław Komorowski - Prezydenta RP, Ewa Kopacz - Marszałek Sejmu, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, aktorka Grażyna Barszczewska, czy też śpiewaczka operowa Zofia Kilianowicz.

 

Słowa pani rzecznik Ireny Lipowicz, która objęła patronatem tegoroczną SyMfonię Serc były miodem na serce nie tylko dla Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i dyrektora KOMR  Dariusza Węcławskiego, która zapewniła pełną dyspozycję własnej osoby i urzędu, który reprezentuje, na rzecz działań dla wsparcia osób chorych na SM oraz wsparcie działań zapobiegającym powstawaniu ferm drobiu, które mogą zagrozić KOMR w Dąbku. Przypomniała także, że osoby, które walczą z chorobą i własnymi słabościami, ale pracują i uczestniczą w życiu publicznym (czyniąc to własnym gigantycznym wysiłkiem) są darem dla Polski, bo pomimo obciążenia płacą podatki i próbują nie być ciężarem. Właśnie tacy ludzie mają prawo do najlepszej pomocy medycznej, która jest aktualnie dostępna i to trzeba przypominać zarówno społeczeństwu, jak i samym rządzącym. Trzeba tak modyfikować pracę i możliwość samorealizacji zawodowej dla ON, aby mogły one pracować jak najdłużej, będąc jednocześnie mniejszym obciążeniem dla Państwa. Pani profesor Lipowicz podziękowała także wszystkim osobom działającym społecznie, czyli  we wspólnocie, określając ich jako źrenicę naszej wolności tworzącą dobrą Rzeczpospolitą ponad wszelkimi podziałami i konfliktami politycznymi, tworząc świat dobra ponad wszelkimi podziałami.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie